Процес надання зазначених послуг ІПДМ врегульовано у рамках системи управління якістю ІПДМ. Система управління якості ІПДМ сертифікована в установленому порядку органом сертифікації – Регістром судноплавства України. Сертифікат на систему управління якістю № 41-570-18 від 23.02.2018 і дійсний до 22.01.2021. Процедура підтвердження Сертифікату на систему управління якістю передбачає щорічний інспекційний нагляд за системою. Протягом дії сертифікату відповідності інспекційним аудитом були охоплені центральний апарат та всі філії ІПДМ.
У склад ІПДМ входять єдиний Державний реєстр документів моряків та філії, розташовані у містах Ізмаїл, Маріуполь, Миколаїв, Одеса.
Єдиний Державний реєстр документів моряків є структурним підрозділом ІПДМ та діє на виконання вимог пунктів 14-16 Правила І/2 Конвенції ПДНВ та Положення про ІПДМ.
Перелік інформації, що вноситься до єдиного Державного реєстру документів моряків відповідно до п. 12 Розділу В-І/6 Кодексу ПДНВ, формат, регламент передачі даних, відповідальність за перевірку наданої інформації визначені вищеназваним Положенням про ведення єдиного Державного реєстру документів моряків.
На сьогоднішній день в єдиному Державному реєстрі документів моряків обліковується понад 700 тисяч документів моряків, виданих капітанами морських портів України, понад 1,9 мільйону сертифікатів НТЗ (облік здійснюється з 1998 року). Інформація вноситься українською та англійською мовами.
Документи, що внесені до єдиного Державного реєстру документів моряків, розподіляються в залежності від статусу документу на поточний момент, а саме:
- дійсні;
- анульовані;
- термін дії закінчився;
- дію призупинено;
- загублені (заявлені як втрачені);
- знищені.
Інформація оновлюється щоденно і на час перевірки актуалізована. Системою передбачені резервні копіювання баз даних та вжито ефективних заходів щодо захисту інформації тощо.
Під час проведення оцінки компетентності та підтвердження кваліфікації моряків дійсність документів про освіту, кваліфікацію та підготовку, наданих моряками в ДКК, обов’язково перевіряється в Державному реєстрі документів про вищу освіту, єдиному Державному реєстрі документів моряків. Обов’язково встановлюється, що наданні медичні свідоцтва є діючими та видані схваленими Міністерством охорони здоров’я медичними закладами.
ДКК підтверджує кваліфікацію моряків в обсязі затверджених ІПДМ програм за напрямами із застосуванням сучасних методів оцінки знань, умінь та навичок з використанням комп’ютерних тестів, тренажерів, суднового та лабораторного обладнання, усного та/або письмового опитування.
З 01.07.2013 оцінка компетентності ДКК проводиться за програмами, що повністю охоплюють вимоги Манільських поправок до Конвенції ПДНВ.
Оцінка компетентності кандидата здійснюється шляхом демонстрації членам ДКК:
Рішення ДКК оформлюються протоколом засідання ДКК, що засвідчує відповідність компетентності моряка вимогам Конвенції ПДНВ та національним вимогам. На підставі цього протоколу моряки мають право отримати у капітана морського порту відповідний диплом або свідоцтво фахівця та підтвердження до нього для заняття відповідної посади на морському судні. Сам протокол не дає морякові права обіймати певні посади або виконувати певні функції. До решти документів, необхідних для отримання кваліфікаційних документів, належать документи про освіту, документальні докази проходження обов’язкової підготовки, документальні докази стажу плавання на морських суднах, свідоцтво про придатність до роботи за станом здоров’я, ідентифікаційні документи.
Після успішного підтвердження кваліфікації в ДКК моряк має право протягом 12 місяців з дати засідання ДКК отримати у капітана морського порту диплом або свідоцтво фахівця про присвоєння звання/підтвердження кваліфікації та підтвердження цього документу.
Пройти підтвердження кваліфікації в ДКК моряки можуть в містах: Київ, Одеса, Ізмаїл, Маріуполь та Херсон.